Metoda TECAR-WINBACK
Metoda TECAR-WINBACK - Bio-Akcelerator Fizjologiczny
Terapia Tecar z wykorzystaniem urządzenia firmy Winback to rewolucja w dziedzinie rehabilitacji. To bezpieczna i szybka metoda stymulacji regeneracji komórek.
Terapia TECAR WINBACK opiera się na opatentowanej i bezpiecznej technologii, która w parze z terapią manualną pozwala osiągnąć potrójny efekt w czasie rehabilitacji tkanek. Uznana na całym świecie dzięki swoim właściwościom terapeutycznym przez tysiące pacjentów i sportowców energia WINBACK stała się referencyjną dla ponad 500 ośrodków na całym świecie, które zostały wyposażone w ten sprzęt w niecałe 2 lata.
Energia WINBACK to prąd o wysokiej częstotliwości wahający się między 300 KHz a 1 MHz. Odmienność Tecara, w porównaniu z wykorzystywanymi dotychczas podobnymi urządzeniami, opiera się na działaniu fali radiowej o unikalnej częstotliwości w zakresie 300kHz-1mHz. Jest to częstotliwość znacznie niższa niż w przypadku diatermii krótkofalowej pracującej w parametrach 27,1 MHz, ale wyższa niż próg pobudliwości skurczowej mięśnia. Przyspiesza „naturalną regenerację” tkanek biologicznych. Jej niska intensywność sprawia, że jest całkowicie nieinwazyjna i w 100% naturalna dla organizmu ludzkiego. Jest skuteczną metodą w leczeniu urazów mięśni i stawów.
Przyspieszenie gojenia
Fala radiowa wywołuje przepływ jonów wraz z niezwykle szybkimi drganiami elektrycznymi w środowisku komórkowym. Drgania te prowadzą do nieszczelności błony komórkowej.
To z kolei prowadzi do wymian wewnątrzkomórkowych i międzykomórkowych, w tym do szybszego gojenia się tkanek
Środek przeciwbólowy
Hamuje odczuwanie bólu na czas przekraczający 48 godzin. Zjawisko to tłumaczy się drganimi energii, które zakłócają klasyczny przekaz sygnału bólu (hyperpolaryzację, depolaryzację). Impuls nerwowy zostaje zatrzymany, czego korzyści są natychmiast odczuwane przez pacjenta.
Przyspieszenie drenażu
Zwiększając intensywność energii Winback, naturalna odporność tkanek biologicznych zamienia energię w ciepło (diatermia), które uruchamia przepływy krążeniowe (naczyniowe i limfatyczne) w celu termoregulacji wybranej części ciała. Zwiększenie zlokalizowanego ciepła ulepsza unaczynienie słabo nawadnianych obszarów (zwłóknienia, przykurcze) uwalniając w ten sposób ruch.
Wskazania
Chirurgia urazowa. Urazy układu mięśniowo-szkieletowego (przykurcze, drobne urazy i naciągnięcia, urazy mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięcia, skręcenia, zapalenie błony maziowej, zapalenie kaletki, blizny).
Reumatologia. Leczenie bolesnych schorzeń stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów).
Ból. Procesy zapalne, które powodują bóle kręgosłupa i kończyn.
Flebologia. Głęboki drenaż limfatyczny, zaburzenia krążenia.
Sport. Przygotowanie przed wysiłkiem, odnowa biologiczna
Uroginekologia. terapia poporodowa, ból miednicy, leczenie blizn